Новини
Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й за інформаційний простір. Російська інформаційна експансія посилилась з початком повномасштабного вторгнення. Тобто, росіяни намагаються досягти власних національних інтересів методом беззбройного проникнення в інформаційну сферу.
У межах святкування Міжнародного дня захисту дітей з 28 травня по 09 червня 2024 року проводився Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід «Рух – це здорово». У рамках цього заходу було проведено:
- спортивне свято до Дня захисту дітей « Здорові та щасливі діти України»
- спортивна розвага «Дитинство - країна мрій та пригод!»
- естафети, турніри, товариські зустрічі та старти
- спортивна акція «Рухаємось разом»
20 лютого в Україні відзначають День пам'яті Героїв Небесної Сотні, а 24 лютого - День початку повномасштабної війни. Учні Гуманецької гімназії вшанували відвагу, силу духу і стійкість громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, а також тих, хто з перших днів війни відстоював право нашої країни бути суверенною і загинув від рук російського загарбника.
Вчитель інформатики ОЗЗСО І-ІІІ ступенів м. Хирів Ткачук Олександр Сергійович провів заняття з учнями 5-9 класів Гуманецької гімназії. Метою цього заходу було розширити й поглибити знання про безпечний інтернет та соціальні мережі, сприяти обізнаності здобувачів освіти про небезпеки, які існують в інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання.
Учні охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті, як створити безпечний пароль і захистити свою приватність у мережі, як розібратися, хто такий булер чи кібербулер, чому не варто реагувати на тролінг та як розпізнати онлайн-шахрая та інші базові правила, які допоможуть почуватися безпечно в інтернеті
Напередодні свята Стрітення Господнього вчитель християнської етики Колток Т.І. провела виховний захід "Стрітенські забави". Учні познайомилися з історією свята, брали участь у вікторинах та конкурсах, а також допомагали весні побороти зиму.
Але найцікавішим моментом для усіх став майстер-клас "Стрітенська свічка", який провела вчитель трудового навчання Гаврик О.С. Учні власноруч виготовляли свічки. Директор гімназії та вчителі також долучилися до майстер-класу.
07.02. 2024 року відбулося засідання ШМО вчителів предметів природничо-математичного циклу. Учителем математики Ковток Г. В. був проведений відкритий урок у 8 класі з геометрії на тему: " Розв'язування прикладних задач на застосування теореми Піфагора"
Здобувачі освіти під керівництвом Ганни Святлош підготували свято до Дня Соборності України "Вона - наш скарб і наша мрія : соборна, вільна Україна". Згадали пам'ятну дату - 105-річчя проголошення Акту злуки ЗУНР та УНР- подію, про яку мріяли покоління українських патріотів. Мета свята : вкотре нагадати про те, що сила нашої держави - в єдності дій та соборності душ. Лише так зможемо досягти величної мети -
перемогти ворога й побудувати економічно та духовно багату, вільну й демократичну Україну.якою пишатимуться нащадки.
Опісля було проведено інтелектуальне змагання у формі гри-вікторини "Як я знаю Україну", на якому учні продемонстрували свої знання з історії, географії, літератури, народознавства...
Свято Миколая у Гуманецькій гімназії було справжньою казкою! Миколай з Ангелами особисто завітав до наших дітей, розносячи радість та подарунки. Його добра усмішка та теплі слова надихали всіх на святковий настрій. Діти побували у казковому лісі, прикрашали ялинку та співали пісні. Нехай ці миті залишаться в серцях дітей назавжди!
Проект Кіберполіції «StopRussia|MRIYA!»
Проект MRIYA – це ініціатива з протидії російським окупантам в медіа-просторі, блокуванню ресурсів шахраїв та ресурсів, за допомогою яких здійснюється збут наркотичних речовин.
На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті. Екосистема «МРІЯ» створена для об’єднання проектів, які розроблені у синергії Кіберполіції України та волонтерів, зокрема:
Канал «StopRussia | MRIYA»https://t.me/+rPL5V0CMx0NlOTky
Канал - це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні та протидії шахрайству.
Бот «StopRussia | MRIYA»https://t.me/stopdrugsbot
Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» - кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта.
Проєкт «МРІЯ» - став сильною ініціативою протидії російській пропаганді в медіа-просторі.
Проте війна все ще триває. І це стосується кожного з нас.
Саме ти можеш пришвидшити спільну перемогу!
Скануй QR-код та долучайся до ініціативи!
Платіжна безпека: основні поради від Кіберполіції
Не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку Банк по телефону може запитати перші 6 та останні 4 цифри платіжної картки.Для отримання платежу на картку достатньо повідомити лише16-значний номер картки.
• Тримайте в секреті три цифри на звороті картки (CVV/CVC код), коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів, пін-код до картки.
• Підключіть смс-інформування стосовно операцій з платіжною карткою.
• Установіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою.
• Використовуйте віртуальну картку для розрахунків в Інтернет.
ПЕРЕРАХОВУЙТЕ НЕОБХІДНУ СУМУ З ОСНОВНОЇ КАРТКИ НА ВІРТУАЛЬНУ ПЕРЕД ЗДІЙСНЕННЯМ ПОКУПКИ. ВІРТУАЛЬНУ КАРТКУ ТАКОЖ МОЖЛИВО ДОДАТИ І ДО ГАМАНЦІВ APPLE PAY, GOOGLE PAY. НЕ ПЕРЕХОДЬТЕ ЗА ПОСИЛАННЯМИ ВІД НЕЗНАЙОМЦІВ! ШАХРАЇ РОЗСИЛАЮТЬ ШКІДЛИВІ ПОСИЛАННЯ В МЕСЕНДЖЕРИ, СМС, E-MAIL ДЛЯ ЗАРАЖЕННЯ ПРИСТРОЇВ ВІРУСОМ, ВИКРАДЕННЯ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ, СЕКРЕТНИХ КАРТКОВИХ РЕКВІЗИТІВ, ДЛЯ ПЕРЕХОДУ НА ФІШИНГОВІ АБО ІНШІ ШАХРАЙСЬКІ РЕСУРСИ.
ОТРИМАЛИ ПОСИЛАННЯ ВІД ДРУГА – НЕ ПОСПІШАЙТЕ НА НЬОГО КЛІКАТИ. ШАХРАЇ МОГЛИ ОТРИМАТИ ДОСТУП ДО АКАУНТА ДРУГА. СПЕРШУ ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ ДРУГУ ТА ЗАПИТАЙТЕ, ЧИ СПРАВДІ ПОСИЛАННЯ ВІД НЬОГО.
Не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих сайтах
• Перш ніж ввести в будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до онлайн
• банкінгу, перевірте адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що ви опинилися на фішинговому сайті.
• Якщо необхідно перейти на сайт компанії, адресу якого ви отримали в посиланні, введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.
Звертайте увагу на протокол сайтуhttp– це ненадійний протокол, це означає, що сайтом користуватися не можнаhttps– потрібно продовжити перевірку сайту Також рекомендується додатково перевірити посилання сумнівних сайтів:
• на сайті Кіберполіції в розділі "Стоп фрауд". Також у цьому розділі можна перевірити на шахрайство номер телефону та банківську картку;
• через сервіс Асоціації "ЄМА" CheckMyLink ВАЖЛИВО!
Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тому, крім перевірки сайту на сайті Кіберполіції в розділі "Стоп фрауд" та сервісі Асоціації "ЄМА" CheckMyLink, проводьте також власну перевірку. Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті, негайно телефонуйте до банку за номером, зазначеним на звороті картки. Якщо ви стали жертвою шахраїв, напишіть заяву до Кіберполіції за цим посиланням або повідомте про ваш випадок за номером телефону – 0 800 505 170. Захистіть свої акаунти двічі.
1. Створіть складний пароль до електронної пошти, соціальних мереж та інтернетбанкінгу. Складний пароль може містити:
• 8 і більше символів,
• Великі та малі літери,
• особисту персональну інформацію (дата народження, адреса, номер телефону тощо);•Цифри та спеціальні знаки/символи. Створюйте унікальний пароль для кожного інтернет-банкінгу, електронної пошти, соціальних мереж тощо. Під час створення пароля не використовуйте:
• загальновідомі комбінації паролів(наприклад, Qwerty12, Password123456, Admin1234 тощо);
• послідовне/зворотне написання символів або цифр.
2. Установіть багатофакторну автентифікацію.
Багатофакторна автентифікація – це, коли для входу до акаунта, крім логіна та пароля, потрібно ввести код підтвердження, що приходить на смартфон, електронну скриньку або у відповідний додаток. Налаштування багатофакторної автентифікації на прикладі інстаграму запосиланням.
Надійно зберігайте та не розголошуйте свій пін-код! Змінюйте пін-код до картки:
• регулярно: 1 раз на 3 місяці,
• ситуативно: якщо виникла підозра, що ще хтось його може знати.
21 листопада Україна відзначає 10-у річницю Дня Гідності та Свободи. Цього дня розпочались дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та Революції гідності 2013-го. З цієї нагоди у гімназії було проведено виховну квест-гру " Стежинами гідності та свободи". Учні завітали на стежину "Гідності" та "Свободи", побували на стежці "Історична", пройшлися стежками "Патріотизму", "Слави" та "Мудрості".
1 жовтня - величний і багатий на свята день. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв'язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. У Гуманецькій гімназії було проведено виховний захід "Ми діти козацького роду". Учні познайомилися з історією захисників України, співали козацькі, стрілецькі, повстанські пісні та молилися за майбутнє України.
Учні 5-9 класів Гуманецької гімназії долучилися до Всеукраїнського уроку єдності. Під час уроку навчали дітей розрізняти, як відбувається маніпуляція через інтернет-джерела, щоб вони не вірили усьому, що бачать, що читають, на що намагаються звернути їхню увагу, щоб вони аналізували ту інформацію, яку отримують.
9 червня пролунав Останній дзвоник в ЗЗСО І-ІІ ступенів с. Гуманець . Мета заходу: Сприяти збереженню традицій школи, наступності поколінь, вихованню почуття поваги та вдячності до вчителів, працівників школи, формувати ціннісне ставлення до шкільної родини.Останній дзвоник в умовах воєнного часу. Страшним лихом і незагойними ранами увірвалась у наше життя війна. Війна, яка триває зараз – це не жахливий сон, а страшенний період нашої історії. Сьогодні молодь стає тією верствою населення, яка відчуває на собі найбільшу відповідальність за майбутнє.
З нагоди Дня цивільного захисту до нашої школи завітала капітан ювенальної поліції Бучковська Ольга Валентинівна.
Теми для розмов були різноманітними - про правила поведінки в школі, права та обов'язки дитини, а також що таке булінг та як не допустити вчинення цього негативного явища. Учні з великим зацікавленням слухали поліцейську, задавали запитанняна теми, які їх особливо зацікавили, а по завершенню уроку висловили свої враження від проведеного уроку.
Ювенальна Поліція України
Проект MRIYA (https://mriya.social/) –це ініціатива з протидії російським
окупантам в медіа-просторі, блокуванню ресурсів шахраїв та ресурсів, за
допомогою яких здійснюється збут наркотичних речовин.
На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє
російській агресії в Інтернеті.
Екосистема «МРІЯ» створена для об’єднання проектів, які розроблені у
синергії Кіберполіції України та волонтерів, зокрема:
Бот «StopRussia | MRIYA» https://t.me/stopdrugsbot
Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються нашими
модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. Зібрано
найбільшу кількість антиукраїнських ресурсів та профілів – більше 90 тис.
У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» - кожен може долучитися до блокування
ресурсів окупанта. Вам буде надано випадкове посилання, а також текст скарги,
які постійно змінюються.
Канал «StopRussia | MRIYA» https://t.me/+wXRpHruz8do1MThi
Спільнота небайдужих українців, котрі блокують та протидіють російській
агресії в Інтернеті. Канал - це головна інструкція та засіб комунікації з
підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично
надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа
інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні. Загалом
заблоковано понад 22 тисячі ворожих ресурсів.
Сервіс StopFraudMriya (https://t.me/StopFraudMriya_bot) – сервіс для перевірки
інформації за номером телефону, банківської картки або банківського рахунку.
Виявляємо та знищуємо шахрайські схеми і руйнуємо плани зловмисників!
Сервіс «Scamfari» https://scamfari.com - сервіс, за допомогою, якого користувачі
мають можливість перевірити листи, повідомлення та інші електронні
повідомлення на наявність ознак шахрайства.
10 березня вчителі та учні ЗЗСО І-ІІ ступенів с. Гуманець зібрались, щоби вшанувати пам’ять видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка та взяли активну участь у літературній вікторині «Ми тебе не забули, Тарасе!». Разом пригадали незрівнянну, величну творчість поета, який розширив тематичний, стильовий, настроєвий діапазон лірики, підніс виражальну силу українського художнього слова.
На знак любові й пам’яті присутні декламували всім відомі твори Тараса Шевченка: «Як би ви знали паничі…», «Садок вишневий коло хати…», «І золотої й дорогої…», «І виріс я на чужині…», «Мені однаково чи буду…», «Мені тринадцятий минало!», «Причинна» («Реве та стогне Дніпр широкий»), «Тече вода з-під явора…», «Сон» («На панщині пшеницю жала»).
Шевченкове слово завжди живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне та міцне. «Перечитуймо, повертаймося до Кобзаря – і нам відкриється багато чого! Можливо, ціла вічність!»
«Українці, брати, усіх поколінь!
Долітає до зір – ми народ, а не маса.
І немає на світі кількох Україн,
Де засіяно слово і думи Тараса»
9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу
Пройшло 209 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне.
Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.
Незабутній захід присвячений урочистій події підготувала вчитель української мови Миколавичус Оксана Романівна
Корисні поради батькам обдарованих дітей
Десять рекомендацій батькам з урахуванням психологічних особливостей їхніх обдарованих дітей
Корисні поради батькам обдарованих дітей
Отже, десять корисних рекомендацій батькам обдарованих дітей, які враховують їх психологічні особливості, інтереси й потреби.
Ставтесь до них, як до дітей. Адже вони і є діти. Вони потребують того самого, що й усі інші малюки – любові й наставництва; уваги й дисципліни; батьківської участі й розвитку почуття впевненості в собі та відповідальності. Незважаючи на те, що ці діти обдаровані, вони глибоко чутливі до проблем дорослих людей, таких як смерть близьких, хвороби, втрата роботи й т. п. Тому, зіштовхуючись із подібними ситуаціями, вони можуть потребувати додаткової підтримки.
Послідовно дотримуйтесь своєї системи цінностей і намагайтесь створити щасливу, здорову сім'ю. Підтримка гармонії в родині має виняткове значення для оптимального розвитку обдарованих дітей. Оскільки вони більш чутливі до навколишнього світу, вони можуть більше страждати від сімейних негараздів. Якщо в родині відбувається розрив, повідомте про це дитині чесно, делікатно й по-доброму.
Робіть дітям особливий подарунок – свій час. Діти потребують розуміння батьків, їм необхідний зразок для наслідування та важливо проводити з дорослими корисний час. Дитина потребує вашої уваги, щоб обговорювати цінності та висловлювати свої думки. Обдаровані діти часто люблять усе неординарне, незвичайне. Ви повинні допомогти їм усвідомити важливість соціально прийнятної поведінки.
Не стримуйте обдаровану дитину. Обдаровані діти відомі своєю допитливістю, тому батькам важливо бути особливо обережними, щоб не загальмувати творчі пориви своєї обдарованої дитини. Зокрема, не можна перешкоджати, коли вона ставить запитання на такі теми, які батькам здаються невідповідними або забороненими. Батьки однак можуть наполягати на тому, щоб такі запитання були поставлені у відповідний час, і за необхідності просити дитину уточнити або перефразувати їх. Немає необхідності відповідати вичерпно, батьки або значущі в житті дитини дорослі люди повинні наштовхувати, наставляти її або навіть ставити зустрічні запитання, які спрямують дитину в потрібне, продуктивне русло. Якщо батьки не можуть відповісти на запитання, їм необхідно вказати дитині джерело, з якого можна почерпнути відповідну інформацію, яка задовольнить її інтерес.
Стимулюйте обдарованих дітей інтелектуально. Підштовхування й інтелектуальна стимуляція – це різні речі. Деякі батьки іноді підштовхують, примушують своїх дітей домагатись кращих результатів у таких заняттях, як читання, розв’язування завдань і т. п. Замість цього батьки повинні прагнути всіляко стимулювати й розвивати розумові здібності дитини, її навички досліджень за допомогою книг, енциклопедій, збірників, діаграм, подорожей, технологій, мистецтва й активного досвіду. Дуже важливо водити дитину в бібліотеки. Нехай діти занурюються в Інтернет, користуються комп'ютером для своїх досліджень і, звісно ж, багато читають. Дітям, які рідко залишають затишну домівку, треба показати, як виглядає жваве місто. Водіть їх у музеї та художні галереї, навчальні заклади та історичні місця, щоб розширити й поглибити основу для навчання й задовольнити їх допитливість.
Заохочуйте дружбу й захоплення дитини. Обдарованим дітям потрібні друзі, схожі на них, щоби грати й обмінюватись ідеями. Заохочуйте дружбу вашої дитини, розмовляйте з її друзями й демонструйте цінність справжньої дружби на власному прикладі. Батьки повинні заохочувати хобі й захоплення своїх дітей, допомагати їм ділитися своїми інтересами з однолітками та друзями.
Не перешкоджайте незвичайним запитанням або точці зору. Батьки не повинні прямо, опосередковано чи потай вважати фантазії дитини, її оригінальність, дивні запитання, уявних друзів або неординарні психічні процеси чимось поганим чи незвичайним. Не можна перешкоджати фантазії обдарованих дітей. Замість того щоби сміятись над дитиною, смійтесь разом з нею, прагніть розвивати її почуття гумору та збалансований світогляд.
Не варто перенасичувати життя дитини різними заняттями. Багато батьків уважають, що весь вільний час дитини треба заповнити різного роду додатковими заняттями. Дорослі не хочуть, щоб вона нудьгувала. Дозвольте їй нудьгувати й розпоряджатись часом самостійно, на свій розсуд, не використовуючи його виключно відповідно до планів дорослих. Іноді батьки переймаються із приводу того, що дитина витрачає час на перегляд телевізійних програм або читання бульварних журналів. І хоча жодна дитина не повинна проводити в таких заняттях весь свій вільний час, не можна очікувати, що діти постійно будуть займатись лише високоінтелектуальними видами діяльності. Пам'ятайте: і телебачення, й журнали потрібні для росту й розвитку дитини, вони допомагають їй зміцнювати соціальні зв'язки зі своїми менш обдарованими однолітками й розуміти масову культуру. У всьому потрібен здоровий глузд!
Поважайте дітей та їх знання. Іноді навіть більше, ніж себе та свої власні знання. Якщо ви вважаєте, що дитина припустилась помилки, то повинні розуміти, що вона зробила це не навмисно. Якщо дитина хоче дотримуватись власних методів вирішення проблем або завдань, втручайтесь тільки тоді, коли для неї існує небезпека фізичної або емоційної шкоди. Якщо ви хочете, щоб дитина виконала ваше завдання, дайте їй загальні вказівки, якими вона повинна керуватись, та уникайте конкретних і чітких інструкцій, які не враховують особливості особистості вашої дитини чи якось обмежують її.
Беріть участь у плануванні та проведенні шкільних заходів і громадських програм для обдарованих дітей. Підтримуйте зусилля школи, спрямовані на проведення заходів для таких дітей. Допомагайте зацікавлювати ними батьківський комітет; просіть допомоги при їх проведенні. Підтримуйте гуртки за інтересами та спеціальні освітні програми. Будьте активними. Працюйте над розумінням і підтримкою в суспільстві особливих освітніх потреб обдарованих дітей і співпрацюйте з іншими батьками.
Деякі батьки можуть не підозрювати, що дитина належить до певної субкультури, яка толерує і заохочує девіантну поведінку.
Що робити батькам у такій ситуації?
Спокійно, відкрито і прямо поспілкуватися з дитиною, надати їй можливість говорити, коли буде до цього готова, не підганяти її.
Якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, батьки мають виявити якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; слід виявляти терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.
Потрібно опанувати інтернет-технології, мати власні акаунти в соцмережах, стати там другом своїй дитині.
Щотижня слід аналізувати вміст сторінок дитини, уважно читати її публікації, вивчати групи, до яких вона приєдналася.
“Познайомитися” з віртуальними друзями дитини, звертати увагу на фото й відео, що викликають її інтерес, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.
Показати дитині, що батьки піклуються про неї, запропонувати провести разом час.
Зосередитися на тому, щоб показати дитині її переваги, знайти її сильні сторони, допомогти побачити себе унікальною особистістю.
Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до батьків слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема, у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).
У зону ризику виявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернеті не контролюють.